Šití

Rády by jste si na sebe ušily něco zajímavého, originálního a nevíte jak začít?

trvání workshopu 4dny po 2 hodinách / Cena 2000,-/platba předem/ o rezervaci místa rozhoduje termín přihlášení a zaplacení kurzovného


Jsou pro Vás  připraveny 4  tématické lekce základů šití oděvů. ,,Detail " je jednou z velmi důležitých věcí na oblečení. Krásná látka neschová špatně všitý zip, vypracovanou kapsu.... a nevhodně zvolená či střižená látka pak dodá Vašemu oblečení ,,šmrnc" zcela nečekaný. Nahlédněte prosím do popisu jednotlivých lekcí.  Jsou věnovány základům, které jsou nutné znát pro lekce další, jako jsou konstrukce střihů na míru atd. a jsou právě o detailech. 

Kurzy probíhají v malé skupince - do šesti osob, aby se Vám lektorka mohla individuálně věnovat.

Lekce I.   Seznámení se s šicím strojem, Úvod do šití, S sebou: 50cm plátěné látky na pokusné šití. 

Lekce II.  Základy o látkách, střizích, švech a stezích, knoflíkové dírky.....S sebou: 50cm plátěné látky na vzorníky.

Lekce III.  Kapsy. Ušijeme si vzorníky různých druhů kapes pěkně krok za krokem. Kapsy klínové, kapsy ve švu, kapsy  našité, kapsy výpustkové, kapsy lištové. S sebou: 50cm plátěné látky na vzorníky.

Lekce IV.  Zipy Ušijeme si vzorník zapínání na zip, různé druhy krok za krokem. S sebou: 50cm plátěné látky na vzorníky, 4 obyčejné zipy, 1 zip skrytý ( zipy možno objednat ke kurzu)

Pokud se nebudete chtít pouštět dále, po absolvování těchto základů určitě zvládnete šití podle některého z časopisů se střihovými přílohami .